image-1

Minimal İnvaziv uygulamalar

Botox

  • Yuz botoxu

Yuzde mimiklerin oluşturduğu çizgiler açmak ve kas şekillendirmek için kullanilan bir tedavidir. Ozellikle alin kaz ayaklari bölgesini tedavi için kullanılır. Guclu mimikleri azaltmak, daha dinamik ve genç bir yuz yaratmak için kullanilan en basit islemdir. Amaç mimikleri tamamen yok etmek değil sadece guclu olan ve çizgiler oluşturan mimiklerde gucu azaltmak, uzun vadede de kirisiklik oluşumunu azaltmaktır .

  • Masseter botoxu

Masetter denilen cigneme kasi da sik botox uygulanan bir alandir. Hastada dis sikma ve agri sikayeti varsa uygulanabilir. Bazen de kasin kalin olmasina bagli yüzde karelesme olan hastalarda yuzu inceltmek için kullanılabilir.

  • Terleme botoxu

En sik koltuk alti olmak uzere el ve ayak terlemesinde kullanılır. 6 ay sure ile terlemeyi keser

Dolgu

Şekillendirmek istenilen alanlarda ya da derin kirisikliklarda kullanilan bir tedavidir. Hyaluronik asitten oluşan dolgular ile yuz şekillendirme yapmak mumkundur. Sakak, elmacik kemiği, cene, dudak… gibi belirginleştirilmek istenen alana uygulanir ve 1-2 yil arasinda etkinliği devam eder. Goz alti, dudak etrafi, cene konturu gibi yasla beraber boşalma olan alanlarda da basari ile kullanılır.

Mezoterapi

Cildi nemlendirmek, kan dolasimini arttırıp kollajen sentezini hizlandirmak ve nem ihtiyacini sağlamak için vitaminler ve serbest hyaluronik asitten oluşan karisimin cilt altina enjekte edilmesidir. Cildi besleyen canlandiran bir işlemdir. Genellikle 15 gun ara ile 2-3 seans uygulama önerilir.

h-100, nctf, nem asisi olarak bilinen birçok urun mezoterapi tekniği ile uygulanir.

Lazer uygulamalari

Cilt lekelerinde, damarsal lezyonlarda, kolajen sentezini uyarip cildi sikilastirmada kulanilabilir. Ozellikle leke tedavisinde cok basarili sonuclarin olan lazer etkili, basit ve hasta tarafından kolay tolere edilen bir işlemdir.   

Cilt bakimi

Ayda bir yapilmasi gereken cilt bakimlari ile temiz saglikli bir cilt yaratılabilir. Hastanin ihtiyacına gore derin temizlik,nemlendirme, aromaterapi, gözenek sikilastirma …. yapmak mumkundur.