image-1

MEME BÜYÜTME AMELİYATI- SİLİKON

Meme Büyütme

Vücudunuz ile ideal orantıda, doğal görünümlü göğüslere sahip olacaksınız. 

- 3D Görüntüleme Sistemi yardımı ile kişiye özel, vücut ölçüleriyle birebir uyumlu silikon seçimi yapılır. 
- Genel anestezi altında uygulanır.
- Ameliyat ortalama 1-1,5 saat sürer.
- Aynı gün eve dönülür.
- Meme altında kalan, kolay gizlenebilen minimal iz olur.
- Basit ağrı kesiciler ile giderilebilecek ağrılar hissedilebilir. Ameliyat sonrası 3. gün bandajlar çıkarılır ve normal hayata dönülür. 3 hafta sporcu sütyeni kullanılır.

Meme büyütme ameliyatı nedir?

Göğüsler, kadın güzelliğinde öncelikle akla gelen unsurlardan biridir, ancak bazen doğuştan gelen problemler, bazen de hamilelik sonrasında süt vermeye bağlı olarak küçülme veya şekil problemleri ile karşılaşılabilir. Kimi durumda bu deformasyon çok az olurken, kimi durumda kişinin kendini iyi hissetmesi için bazı girişimler gerekebilir.

Hastanın şikayeti meme küçüklüğü dışında aynı zamanda sarkıklık ise, sadece implant kullanmak bu problemi gidermekte yeterli olmaz. İmplant ile birlikte meme dikleştirme ameliyatı da planlamak daha doğru olur.

Meme büyütme ameliyatlarında 2 farklı yöntem kullanılır. Memeye yağ enjeksiyonu bir opsiyon iken, hala en popüler olan yöntem meme implantları kullanarak yapılan meme büyütme ameliyatlarıdır. Günümüzde kullanılan silikonların teknolojisi, dolgusu, yumuşaklığı, dayanıklılığı ve şekli, implant kullanılan meme büyütme ameliyatlarında doğal sonuçlar alınmasını sağlar.

Bu ameliyat yapılırken memenin kendisi kesilmez dolayisiyla süt vermeyi engellemez ve hamilelikte çıkarılması gerekmez.

Meme büyütme ameliyatlarında kullanılacak implant şeçimi nasıl yapılır?

İmplant tercihindeki en önemli kriter hastanın fiziksel özellikleridir. Hastanın yaşı, boyu, göğüs kafesinin şekli, memelerinin şekli ve boyutu incelenerek uygun implanta karar verilir.

Muayene sırasında 3D görüntüleme sistemi ile analog simülasyon yapılarak hastanın göğüs ölçülerine uygun implantlar belirlenir. Bu görüntüleme sistemi sayesinde hastanın vücuduna uygun, kişiye özel implant seçimi yapılır. Aynı zamanda hasta ameliyat sonrası görüntüsünün nasıl olacağı hakkında da fikir sahibi olur.

Eski teknoloji implantlar, farklı sebepler ile delinip akma riskine sahipti. Fakat gelişen teknoloji ile birlikte günümüzde kullanılan implantlar bıçakla kesilse bile, kesinlikle dağılmaz özelliğe sahiptir. Bu yeni nesil implantlar basınca ve darbelere karşı çok dayanıklıdır. Bu sebeple Life Time yani hayat boyu kullanılan silikonlar olarak adlandırılırlar. Zaman içinde ya da hamile kalma gibi nedenlerle değiştirilmeleri gerekmez. Aynı zamanda implantın memenin içine değil, arkasına yerleştirilmesi meme kanseri riskini tetiklemez.

Günümüzde kullandığımız 2 tip Life Time implant bulunur. Bunlardan biri yuvarlak, diğeri ise damla silikon... Yuvarlak silikonlar memenin üst tarafının daha dolgun görünmesini sağlar. Damla şeklindeki silikonlarda ise memeyi alttan daha çok kaldırır ve tamamen kişinin kendi memesiymiş gibi doğal sonuçlar yaratır. Meme dokusu kivaminda tasarlanan bu silikonlarin dokunma hissinin doğal olduğu gibi vücut ile birlikte hareketi normalden farksızdır.

Meme büyütme ameliyatı nasıl yapılır?

Cerrahi tekniklerdeki son yenilikler ile silikon artık meme dokusunun hemen arkasına ya da kas altına yerleştirilmiyor. Meme dokusunun altına yerleştirilen silikon, memeyi iyi bir şekilde kaldırıyor ancak zayıf insanlarda dekolte bölgesinde doğal olmayan bir şişlik, ‘silikon görüntüsü’ oluşturuyordu. Diğer seçenek olan kas altına yerleştirilme durumunda ise dekoltedeki bu silikon görüntüsü engelleniyor, fakat göğüsler yeteri kadar kaldırılamıyordu.

Bu iki tekniğin bir birleşimi olan dual plan tekniği ile her iki yerleşim yeri avantajları birleştirilmiş, dezavantajları ekarte edilmiş oldu. Bu teknik ile yapılan meme büyütme ameliyatlarının sonuçlarında, üst dekolte görünümü son derece doğal, aynı zamanda alt dolgunluğu yeterli damla şeklinde bir görünüm sağlanabiliyor.