image-1

Mezoterapi

Yöntemin temeli ilk kez 1952’de Dr.Pistor tarafından tanımlanmış ve 1987 tarihinden beri Fransız Tıp Akademisi tarafından alternatif tıp tedavileri arasında önemli bir yer almıştır.
Mezoterapi, deriye ince uçlu (4- 6 mm) iğnelerle gerekli ilaçların enjekte edilmesidir. Uygulanan ilaçların etkileri yanında iğnelerin etkileri ile de bağışıklık sistemi harekete geçirilmekte ve alana kan dolaşımının artması sağlanmaktadır.

Mezoterapinin Kullanım Alanları

• Sellülit, bölgesel zayıflama
• Yüz gençleştirme, cilt gençleştirme
• Saç dökülmesini azaltma ve saç canlandırma
• Çatlak, yara izleri tedavisi

Sellülit ve Bölgesel Zayıflama

Amaç sorunlu bölgelere (karın, kalça, uyluk, diz çevresi, kol bölgesi) ince uçlu bir iğne ile ilaç enjekte edilmesidir. İlaçların etkisi ile yağ hücreleri parçalanır. Aynı zamanda alandaki kan dolaşımı artar ve düzenli seanslar olarak uygulandıklarında selülitlerde azalma ve bölgede incelme olur. Kişide genel bir kilo problemi varsa beraberinde diyet yapılmalıdır.
Mezoterapi tedavisi kişiden kişiye değişmekle birlikte ortalama 6-8 seans sürer. Tedaviden sonra kişi günlük hayatına devam edebilir. Bazen enjeksiyon alanlarında küçük birkaç morarma noktası görülebilir. Mezoterapi yöntemi 18-65 yaşındaki tüm kadın ve erkeklerde kullanılabilir tıbbi bir yöntemdir.